ŠPECIALISTA V STAROSTLIVOSTI O ZUBY A TELO
Potrebujete poradiť?
+421 907 908 316

TePe

Profesionálne zubné pomôcky – voľba zubných lekárov a hygienikov.

Svetoznáme medzizubné kefky zo Švédska.

Rodinná firma TePe vznikla v roku 1965. V súčasnosti patrí medzi najvýznamnejších výrobcov pomôcok ústnej hygieny na svete .

História

TePe vznikla v roku 1965, kedy rezbár Henning Eklund vyvinul špeciálne drevené zubné špáradlo v spolupráci s profesormi na univerzite v Malmö. Špáradlo malo trojuholníkový tvar, ktorý kopíruje prirodzený tvar vstupu do medzizubného priestoru.

V roku 1973 Henningov syn Bertil Eklund vyrobil prvú zubnú kefku. Dnes viac ako 25 % zo všetkých zubných kefiek zakúpených vo Švédsku pochádza z produkcie TePe.

Začiatkom deväťdesiatych rokov bola predstavená prvá medzizubná kefka TePe Original, ktorá sa s minimálnymi úpravami dizajnu vyrába dodnes. Medzizubnné kefky TePe Original okamžite získali veľkú podporu stomatologických odborníkov a obľubu ich pacientov.

TePe sa preto zaradilo medzi najväčších výrobcov medzizubných kefiek na svete.

Spoločnosť TePe je stále vo vlastníctve rodiny Eklund. Sídlo spoločnosti, administrácia, dizajn, vývoj, kompletná výroba, sklady a expedícia sú dodnes koncentrované pod "jednou strechou" v Malmö, kde TePe zamestnáva 200 ľudí a dosahuje ročný obrat 400 miliónov SEK.

TePe má dcérske spoločnosti v Nemecku, Taliansku, Holandsku, Španielsku a Spojenom kráľovstve.

VízieTePe

TePe sa kontinuálne snaží zvýšiť povedomie o prevencii zubných kazov, zápalu ďasien a paradentóze pomocou širokej škály medzizubných kefiek a ergonomických zubných kefiek. Vďaka tomu pomôcky TePe prispievajú k lepšiemu ústnemu zdraviu a zlepšujú kvalitu života ľudí vo viac ako 50 krajinách na celom svete.