ŠPECIALISTA V STAROSTLIVOSTI O ZUBY A TELO
Potrebujete poradiť?
+421 907 908 316
TeboLip®  roll-on 10 ml

TeboLip® roll-on 10 ml

TeboLip® roll-on s čajovníkovým olejom je unikátny prírodný prostriedok na starostlivosť o pery a popraskané kútiky úst. Upokojuje a regeneruje jemnú pokožku pier a ústnej sliznice. Typická chuť čajovníkového oleja zanecháva na perách osviežujúci pocit. Vyrobené vo Švajčiarsku.
Kompletný popis
7,69 € vrátane DPH
Kód tovaru:
TB103498
Značka:
Tebodont
Popis
TeboLip® je unikátny prírodný prostriedok s čajovníkovým olejom na podráždené pery a popraskané kútiky úst.
Ošetruje, upokojuje a regeneruje jemnú pokožku pier a ústnej sliznice.

Opary
Vírus Herpes simplex typu 1 (HSV-1, Herpes labialis, opar) je veľmi rozšírený u detí i dospelých (60 – 80 %).
Primárna infekcia sa vyskytuje najmä v detstve, prejavuje sa ako ulcerózna gingivostomatitída, čo spôsobuje veľké problémy pri jedle a pití v dôsledku rozsiahlych a veľmi bolestivých lézií na ústnej sliznicu a ďasnách. U dospelých je častejšia vredová faryngitída (zápal hltana).
Vírus herpesu produkuje latentnú infekciu v nervovom systéme, ktorá pretrváva v organizme po celý život a môže sa opakovať.
Rad faktorov môže vyvolať reaktiváciu a migráciu vírusu: UV žiarenie (opaľovanie, solárium, lyžovanie), fyzický a emočný stres, horúčkovité ochorenie (chrípková infekcia), menštruácia, imunosupresia, zubné ošetrenie.
Spočiatku sa koža chveje, páli a svrbí, potom sa vytvoria charakteristické bolestivé pľuzgiere (opary) na ústnej sliznici a perách, najčastejšie v skupinách.
K liečbe oparov sa zvyčajne používajú antivirotiká. Ale liečba nie je bez vedľajších účinkov, čo je dôvod, prečo sa hľadajú alternatívne látky, na ktoré sa nevytvára rezistencia a dobre sa znášajú.
Jednou takou účinnou látkou je olej z čajovníka.

Čajovníkový olej
Štúdie (1,2,3,4) ukazujú, že čajovníkový olej a niektoré z jednotlivých zložiek tohto éterického oleja majú antivírusový účinok. Pre HSV-1 50 % inhibičná koncentrácia (IC50) bola 0,0009 %. Vírusová infekcia s HSV-1 bola znížená o viac ako 96 %. Tieto štúdie preukázali, že tradičné použitie čajovníkového oleja na opary je opodstatnené.
Zloženie
TeboLip nanášajte niekoľkokrát denne už po prvých príznakoch vzniku oparu alebo narušení kútikov úst.
Použitie
Aqua, Glycerin, PEG-40-Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Melaleuca Alternifolia, Aroma, Sodium Saccharin, Dipotassium Phosphate, Limonene, Linalool.