Upozornenie: Zasielanie prijatých objednávok na adresu bude do 18.1 prerušené z dôvodu inventúry.

Fetor ex ore

Starostlivosť o zuby
Zdieľať na

Fetor ex ore je termín označujúci dlhodobo zlý dych čiže halitózu. Ide o problém, ktorý postihuje veľkú časť populácie a pre človeka často predstavuje nielen zápach z úst, ale aj výrazné sociálne a psychické problémy. Nejde o prechodne zlý dych ráno, ktorý vymizne po rannej ústnej hygiene či raňajkách, ani o zápach spôsobený aromatickými potravinami.

Príčiny halitózy sa môžu nachádzať aj mimo ústnej dutiny a väčšina ťažkostí vzniká práve tam. Na vine býva často zlá ústna hygiena, nesanovaný pokazený chrup a ochorenia parodontu. Okrem toho veľmi významnú úlohu zohrávajú aj tzv. prchavé zlúčeniny síry (VSC), ktoré vznikajú rozkladom organických látok predovšetkým v zadnej časti chrbta jazyka. Ten je pre svoj členitý povrch živnou pôdou pre veľké množstvo mikroorganizmov zodpovedných za tvorbu zapáchajúcich látok.

halitózy spočíva v dobrej ústnej hygiene, v ošetrenom chrupe a v eliminácii príčinných mikroorganizmov na chrbte jazyka. Na to sú určené vhodne uspôsobené škrabky na jazyk, ktoré eliminujú silu mikrobiálneho povlaku jazyka. Na elimináciu baktérií či neutralizáciu zapáchajúcich látok slúžia aj vhodné terapeutické výrobky, akými sú špecializované ústne výplachy, zubné pasty alebo ústne spreje.

Odporúčané produkty
Nie je na sklade

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne