ŠPECIALISTA V STAROSTLIVOSTI O ZUBY A TELO
Potrebujete poradiť?
+421 907 908 316

Odporúčané články

VIVAIODAYS - organická starostlivosť pre bábätká a deti
VIVAIODAYS v sebe spája to najlepšie, čo súčasné znalosti v oblasti prírodnej kozmetiky ponúkajú. Tradíciu celého sveta kombinuje s tým najdokonalejším spracovaním a dáva tak vzniknúť jedinečnej prírodné kozmetike v najvyššej kvalite, ktorá je určená pre bábätká, deti a tú najcitlivejšiu pleť.
Každodenná sprcha je štandard. A čo ústna sprcha?
Po sprche sa vždy cítite príjemne svieži. Rovnako svieži pocit budete mať v ústach aj pri používaní ústnej sprchy. Vďaka nej sú zuby po minúte a pol perfektne čisté, čo sa zubnou kefkou a vodou skrátka nedá dosiahnuť.
Vlastné zuby po celý život
Každý túži mať zdravé zuby až do vysokého veku. Keď opomenieme úrazy, zuby vypadnú len z dôvodu neliečenej parodontózy. Takže kto sa pravidelne a správne stará o ústnu dutinu, nemusí sa obávať o vznik parodontózy a jej dôsledkov.
Čistenie zubov ako z budúcnosti
Žiarivý úsmev naznačuje náš spoločenský status a jednoznačne vypovedá o kvalite našej starostlivosti o zuby. Mať lesklé zdravé zuby bez pigmentových škvŕn nie je až tak zložité, a to aj vďaka moderným technológiám elektrických zubných kefiek.
Hanbíte sa za svoj úsmev? Skúste bielenie zubov
Kto by nechcel mať žiarivý úsmev s bielymi zubami? Spravidla máme v detstve najprv pekné svetlé zuby, ktoré postupne žltnú. Ak chcete biele zuby ako v mladosti, pomocou domáceho alebo profesionálneho bielenia môžete dosiahnuť zosvetlenie.
Každý môže mať príjemný dych
Asi každý z nás občas doslova pocítil svoj alebo cudzí nepríjemný zápach z úst. Ak sa to stáva príležitostne, na vine býva väčšinou určitý druh jedla či nápojov, prípadne nikotín. V prípade trvalých ťažkostí ide o halitózu. Ako si s ňou poradiť?

Najnovšie články

Ako na medzizubné čistenie?
Každý zub má päť strán, ale zubná kefka dosiahne len na tri z nich. Bez ohľadu na to, ako dlho a dôkladne čistíme, spoľahlivo ošetríme len 60 % povrchu zubov. Pre správnu prevenciu zubného kazu a zápalu ďasien je potrebné vyčistiť všetky plochy zuba, teda aj medzizubné priestory, na ktoré sa často zabúda.
Ako vybrať najlepšiu zubnú kefku?
Zubný kaz a zápal ďasien patria medzi najrozšírenejšie ochorenia. Môžeme im však predchádzať dôkladnou dentálnou hygienou. Čo na to potrebujeme? Základom je zubná kefka, medzizubné kefky, zubná niť a kvalitná zubná pasta. Začnime zubnou kefkou. Oboznámime vás so základnými kritériami pre výber tej najlepšej zubnej kefky, a zároveň aj so správnou technikou čistenia, ktorá k dosiahnutiu perfektného výsledku neodmysliteľne patrí.
Ústnou sprchou proti zápalom ďasien
Ak sa vám stáva, že vaše ďasná pri čistení zubov krvácajú, spozornite. Je to znamenie, že ďasná nie sú zdravé. Zvyčajne ide o zápal ďasien, takzvanú gingivitídu, ktorá by pri zanedbaní mohla spôsobiť aj stratu zubov.
Existuje príčinná súvislosť medzi zápalom ďasien a Alzheimerovou chorobou?
Alzheimerova choroba je najčastejším typom demencie, kedy dochádza k neurodegeneratívnemu ochoreniu mozgu, ktoré sa prejavuje stratou nervových buniek. Podľa najnovších štúdií je u ľudí postihnutých týmto ochorením prítomný enzým baktérie Porphyromonas gingivalis (P. gingivalis).
Vhodná starostlivosť o citlivú detskú pokožku? Jedine tá najjemnejšia!
Detská pokožka sa vyvíja v priebehu prvých troch rokov života. Počas tohto obdobia sa jej jednotlivé vrstvy premieňajú a zďaleka neposkytujú takú ochranu ako u dospelých. Pretože detská pokožka je tenšia a zloženie ochrannej hydrolipidovej vrstvy je iné, môže ľahšie vysychať a trpieť na ekzémy a iné kožné ochorenia. Preto je nutné starať sa o ňu vhodnými detskými kozmetickými produktmi a dodávať jej potrebné vitamíny a minerály, aby sme zamedzili strate hydratácie a elasticity a obmedzili príčiny vzniku dermatitídy a podráždenia.
Čo robiť po vytrhnutí zuba?
Trhania zubov sa nemusíte obávať, hoci medzi ľuďmi koluje veľa rôznych historiek.