ŠPECIALISTA V STAROSTLIVOSTI O ZUBY A TELO
Potrebujete poradiť?
+421 907 908 316

Odporúčané články

VIVAIODAYS - organická starostlivosť pre bábätká a deti
VIVAIODAYS v sebe spája to najlepšie, čo súčasné znalosti v oblasti prírodnej kozmetiky ponúkajú. Tradíciu celého sveta kombinuje s tým najdokonalejším spracovaním a dáva tak vzniknúť jedinečnej prírodné kozmetike v najvyššej kvalite, ktorá je určená pre bábätká, deti a tú najcitlivejšiu pleť.
Každodenná sprcha je štandard. A čo ústna sprcha?
Po sprche sa vždy cítite príjemne svieži. Rovnako svieži pocit budete mať v ústach aj pri používaní ústnej sprchy. Vďaka nej sú zuby po minúte a pol perfektne čisté, čo sa zubnou kefkou a vodou skrátka nedá dosiahnuť.
Vlastné zuby po celý život
Každý túži mať zdravé zuby až do vysokého veku. Keď opomenieme úrazy, zuby vypadnú len z dôvodu neliečenej parodontózy. Takže kto sa pravidelne a správne stará o ústnu dutinu, nemusí sa obávať o vznik parodontózy a jej dôsledkov.
Čistenie zubov ako z budúcnosti
Žiarivý úsmev naznačuje náš spoločenský status a jednoznačne vypovedá o kvalite našej starostlivosti o zuby. Mať lesklé zdravé zuby bez pigmentových škvŕn nie je až tak zložité, a to aj vďaka moderným technológiám elektrických zubných kefiek.
Hanbíte sa za svoj úsmev? Skúste bielenie zubov
Kto by nechcel mať žiarivý úsmev s bielymi zubami? Spravidla máme v detstve najprv pekné svetlé zuby, ktoré postupne žltnú. Ak chcete biele zuby ako v mladosti, pomocou domáceho alebo profesionálneho bielenia môžete dosiahnuť zosvetlenie.
Každý môže mať príjemný dych
Asi každý z nás občas doslova pocítil svoj alebo cudzí nepríjemný zápach z úst. Ak sa to stáva príležitostne, na vine býva väčšinou určitý druh jedla či nápojov, prípadne nikotín. V prípade trvalých ťažkostí ide o halitózu. Ako si s ňou poradiť?

Najnovšie články

Vychytávky pre nových rodičov alebo čo na sociálnych sieťach nenájdete
Po narodení dieťaťa zavalí každého rodiča cunami šťastia a lásky, ktoré sa znásobuje každým dotykom, gestom, pohľadom, zamrnčaním či úsmevom. Máme prirodzenú chuť povedať a ukázať všetkým, že NAŠE dieťa je to najkrajšie a najrozkošnejšie na svete (veď na čo iné by sme mali Instagram). Lenže každú mamu a ocka čakajú aj horšie chvíľky, o ktorých sa veľa nehovorí. Napríklad keď o tretej ráno v poslintanej nočnej košeli márne čičíkate stále vrieskajúceho tvora a prekračujete kopec plienok na zemi. Hlad? Kolika? Vetry? Čo teraz? Komu zavolať, aby vám, do kelu, povedal, čo máte robiť?
Zelený superhrdina
Aj keď si po zime konečne užívame slnečné lúče a máme radosť z prílevu energie a prírodnej dávky vitamínu D, slnečné žiarenie je bohužiaľ dvojsečné a môže mať veľmi neblahý účinok na našu pleť. Obzvlášť veľkou záťažou pre citlivú pleť je vplyv UVA a UVB lúčov. Pleť sa stáva citlivejšou, reaguje podráždením, sčervenaním a môže u nej dochádzať až k zápalovým prejavom. Vplyvom UV žiarenia vznikajú pigmentové škvrny, akné a ďalšie neduhy spojené s hormonálnymi vplyvmi, starnutím alebo citlivosťou pokožky.
Profi starostlivosť na mieru pri častých problémoch
Zamerali sme sa na špecifické problémy v dentálnej hygiene a ich riešenie. A to z pohľadu individuálneho problému aj z celkovej komplexnosti napríklad pri diabete. Vedeli ste, že štúdie poukazujú na vzájomné prepojenie medzi cukrovkou a ochorením ďasien, najmä pri jeho najťažšej forme - parodontóze?
Parodontitída a COVID-19
V spolupráci s MUDr. Jiřím Šedým, uznávaným autorom mnohých vedeckých a stomatologických publikácií, sme pre vás pripravili odporúčania týkajúce sa vášho ústneho zdravia!
Nie je pravda, že na zubnej paste nezáleží
Aká je ozajstná úloha zubných pást v dentálnej hygiene? Je to len prostriedok na spríjemnenie čistenia zubov a osvieženie dychu? Samozrejme, žiadna zubná pasta nie je schopná sama o sebe vyčistiť zuby, to však neznamená, že nezohráva dôležitú úlohu. Hlavnou úlohou zubných pást je ochrana pred zubným kazom alebo starostlivosť o iný problém, ktorý kefka sama nevyrieši (zápal ďasien, sucho v ústach, citlivosť zubov). Zubná kozmetika dnes dokáže oveľa viac ako kedysi, ale orientovať sa v nej nie je ľahké.
Starostlivosť o detské zúbky
Položili ste si niekedy otázku, prečo majú aj malé deti kazy? A ako vlastne vznikli? Bábätká samozrejme prichádzajú na svet bez zákerných baktérií v ústach. Ale už čoskoro sa pri blízkom kontakte s matkou alebo príbuznými prenesú do ich úst baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz. Preto je ústna hygiena dôležitá už od prvého zúbka.