ŠPECIALISTA V STAROSTLIVOSTI O ZUBY A TELO
Potrebujete poradiť?
+421 907 908 316

Odporúčané články

VIVAIODAYS - organická starostlivosť pre bábätká a deti
VIVAIODAYS v sebe spája to najlepšie, čo súčasné znalosti v oblasti prírodnej kozmetiky ponúkajú. Tradíciu celého sveta kombinuje s tým najdokonalejším spracovaním a dáva tak vzniknúť jedinečnej prírodné kozmetike v najvyššej kvalite, ktorá je určená pre bábätká, deti a tú najcitlivejšiu pleť.
Každodenná sprcha je štandard. A čo ústna sprcha?
Po sprche sa vždy cítite príjemne svieži. Rovnako svieži pocit budete mať v ústach aj pri používaní ústnej sprchy. Vďaka nej sú zuby po minúte a pol perfektne čisté, čo sa zubnou kefkou a vodou skrátka nedá dosiahnuť.
Vlastné zuby po celý život
Každý túži mať zdravé zuby až do vysokého veku. Keď opomenieme úrazy, zuby vypadnú len z dôvodu neliečenej parodontózy. Takže kto sa pravidelne a správne stará o ústnu dutinu, nemusí sa obávať o vznik parodontózy a jej dôsledkov.
Čistenie zubov ako z budúcnosti
Žiarivý úsmev naznačuje náš spoločenský status a jednoznačne vypovedá o kvalite našej starostlivosti o zuby. Mať lesklé zdravé zuby bez pigmentových škvŕn nie je až tak zložité, a to aj vďaka moderným technológiám elektrických zubných kefiek.
Hanbíte sa za svoj úsmev? Skúste bielenie zubov
Kto by nechcel mať žiarivý úsmev s bielymi zubami? Spravidla máme v detstve najprv pekné svetlé zuby, ktoré postupne žltnú. Ak chcete biele zuby ako v mladosti, pomocou domáceho alebo profesionálneho bielenia môžete dosiahnuť zosvetlenie.
Každý môže mať príjemný dych
Asi každý z nás občas doslova pocítil svoj alebo cudzí nepríjemný zápach z úst. Ak sa to stáva príležitostne, na vine býva väčšinou určitý druh jedla či nápojov, prípadne nikotín. V prípade trvalých ťažkostí ide o halitózu. Ako si s ňou poradiť?

Najnovšie články

Profi starostlivosť na mieru pri častých problémoch
Zamerali sme sa na špecifické problémy v dentálnej hygiene a ich riešenie. A to z pohľadu individuálneho problému aj z celkovej komplexnosti napríklad pri diabete. Vedeli ste, že štúdie poukazujú na vzájomné prepojenie medzi cukrovkou a ochorením ďasien, najmä pri jeho najťažšej forme - parodontóze?
Parodontitída a COVID-19
V spolupráci s MUDr. Jiřím Šedým, uznávaným autorom mnohých vedeckých a stomatologických publikácií, sme pre vás pripravili odporúčania týkajúce sa vášho ústneho zdravia!
Nie je pravda, že na zubnej paste nezáleží
Aká je ozajstná úloha zubných pást v dentálnej hygiene? Je to len prostriedok na spríjemnenie čistenia zubov a osvieženie dychu? Samozrejme, žiadna zubná pasta nie je schopná sama o sebe vyčistiť zuby, to však neznamená, že nezohráva dôležitú úlohu. Hlavnou úlohou zubných pást je ochrana pred zubným kazom alebo starostlivosť o iný problém, ktorý kefka sama nevyrieši (zápal ďasien, sucho v ústach, citlivosť zubov). Zubná kozmetika dnes dokáže oveľa viac ako kedysi, ale orientovať sa v nej nie je ľahké.
Starostlivosť o detské zúbky
Položili ste si niekedy otázku, prečo majú aj malé deti kazy? A ako vlastne vznikli? Bábätká samozrejme prichádzajú na svet bez zákerných baktérií v ústach. Ale už čoskoro sa pri blízkom kontakte s matkou alebo príbuznými prenesú do ich úst baktérie, ktoré spôsobujú zubný kaz. Preto je ústna hygiena dôležitá už od prvého zúbka.
Ako na medzizubné čistenie?
Každý zub má päť strán, ale zubná kefka dosiahne len na tri z nich. Bez ohľadu na to, ako dlho a dôkladne čistíme, spoľahlivo ošetríme len 60 % povrchu zubov. Pre správnu prevenciu zubného kazu a zápalu ďasien je potrebné vyčistiť všetky plochy zuba, teda aj medzizubné priestory, na ktoré sa často zabúda.
Ako vybrať najlepšiu zubnú kefku?
Zubný kaz a zápal ďasien patria medzi najrozšírenejšie ochorenia. Môžeme im však predchádzať dôkladnou dentálnou hygienou. Čo na to potrebujeme? Základom je zubná kefka, medzizubné kefky, zubná niť a kvalitná zubná pasta. Začnime zubnou kefkou. Oboznámime vás so základnými kritériami pre výber tej najlepšej zubnej kefky, a zároveň aj so správnou technikou čistenia, ktorá k dosiahnutiu perfektného výsledku neodmysliteľne patrí.