Udržateľnosť nie je „reklamný slogan“. Hľadanie ciest, ako výrobou nevyťažovať neobnoviteľné zdroje, považujeme za jednu z najdôležitejších otázok dneška. Zodpovednosťou výrobcov aj spotrebiteľov je nedostať svet do slepej uličky, z ktorej generácia našich detí (a možno aj my) nenájde cestu späť. Zodpovedný prístup k planéte propaguje DEŇ ZEME pripadajúci na 22. apríla. Udalosťou sme sa inšpirovali pre hlavnú tému celého mesiaca. Bližšie vám predstavíme značky, ktoré sú v starostlivosti o budúcnosť planéty na dobrej ceste a práve ich produkty tak môžu spĺňať vaše nároky.

Aj Profimed, hoci sám nič neprodukuje, si uvedomuje svoj diel zodpovednosti. Uvážlivo tak nakladáme s prepravnými obalmi, maximum využívame opakovane, recyklujeme a minimalizujeme ich výrobu. Náš vozový park krôčik za krôčikom prechádza k elektromobilite a ako vidíte, naša komunikácia dáva udržateľným značkám zelenú.

Povestný škandinávsky dôraz na ochranu prírody, zodpovednosť a veľmi vysoké nároky spotrebiteľov vo Švédsku stoja za obdivuhodnými výsledkami, ktoré v oblasti udržateľnosti dosiahla značka TePe. Na prvý pohľad to môže byť aj neviditeľné. Už niekoľko rokov sú však dentálne pomôcky TePe produkované z bioplastu. Dizajnové kefky Choice využívajú kvalitné zvyškové bukové drevo a predchádzajúce plastové obaly nahrádzajú papierové. Najmodernejšiu energeticky úspornú prevádzku továrne na juhu Švédska potom z veľkej časti zaisťujú solárne panely. TePe dnes netlieskajú len zubní lekári, ale každý, komu záleží na budúcnosti.

Oceľové kozmetické nástroje a udržateľnosť? Žiaľ pinzeta z dreva, papiera alebo bioplastu je zatiaľ výrobne v nedohľadne. V takých prípadoch je cestou vpred čo najmenšia spotreba. Prečo kupovať lacno prevedené, materiálovo nekvalitné veci, ktoré sa rýchlo ničia a z odpadkových košov potom mieria na hory skládok? Americká značka Tweezerman je takmer päťdesiat rokov synonymom precíznej výroby z najlepšieho materiálu a vo vybranom spracovaní. Ako obchodníci to hovoríme so zmiešanými pocitmi, ale pinzeta Tweezerman vydrží roky a novú jednoducho nepotrebujete. Aká je vaša voľba? Jeden prvotriedny nástroj, alebo desať priemerných?

Recyklácia. Ďalšia z ciest ako sa nezahltiť odpadom je ďalší život pre kvalitný, ale použitý materiál. Nórsky výrobca Jordan prekvapil pred pár rokmi múdrym dizajnovým radom GREEN CLEAN, ktorý takmer všetko z kefiek a obalov  pást prináša z recyklovaného materiálu. Plast z obalov potravín na rukoväte a tuby, vizuálne zaujímavá papierová buničina z použitého papiera na krabičky. Výsledok ktorý je vďaka umiernenej farebnej palete a škandinávskemu dizajnu navyše estetickým zážitkom.A jeden dobrý príklad premeny konvenčnej značky. Lee Stafford je už tretiu dekádu rešpektovaným producentom perfektne fungujúcej vlasovej starostlivosti. Značka, ktorá svoje produkty nikdy netestovala na zvieratách, postupne prichádza so zdokonaľovaním zloženia svojich produktov a sprevádza ich pri využití recyklovaného plastu na výrobu obalov. Vegánske šampóny, kondicionéry a masky v ohľaduplnejších obaloch sú tak príkladmi chvályhodnej cesty, ktorá vychádza v ústrety požiadavkám klientov a nastavuje si vlastné ciele a hodnoty pre lepšiu budúcnosť.

Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne