Bruxizmus - škrípanie zubami

hygiena zubných dláh proti škrípaniu zubov

Dobrý deň.Rád by som vedel,či je vhodná na čstenie zbných dláh proti škrípaniu (denná a aj nočná od Dr.Bruxa) elektrická zubná kefka (konkr.PhilipsSonicare) a ak ano o aký typ nástavca by malo ísť,príp.či ho máte v ponuke...Ešte by som sa chcel opýtať na dezinfekciu týchto ústnych dláh,konkr. či je možné použiť aj iné prostriedky okrem Redesept-u,napr.Corega tabs...Je možné uchovávať v dóze s dezinfekčným roztokom dlahy po celýá deň (príp. noc podľa toho,o akú dlahu ide),alebo je vhodnejšie ju len s dezinfekciou raz do týždňa prepláchnuť?...Mohlo by dojsť k poškodeniu,príp.zníženiu životnosti dlahy pri neustálom uskladńovaní v dez.roztoku?...Aj napriek tomu,že by bol napr. zriedený s vodou?...Za skoré a odborné odpovede na moje otázky vám vopred dakujem... Ľ.K.

Ľ
Ľuboš ‒ 25. 04. 2022
Bruxizmus - škrípanie zubami
Zdieľať na

Dobrý deň,

zubný chránič treba po použití vždy dôkladne očistiť. Na čistenie môžete použiť mäkkú zubnú kefku, ktorou dlahu očistíte od povlaku, slín a zvyšku ďalších nečistôt. Nepoužívajte tvrdú kefku, ani abrazívne pasty, aby nepoškodili povrch mikrodefekty, ktoré uľahčujú kolonizáciu baktériami.Na záver chránič starostlivo opláchnite vlažnou tečúcou vodou.

Pri výraznejšom znečistení môžete použiť tablety na čistenie snímacích zubných náhrad. Tie používajte vždy podľa odporúčania výrobcu.

Celonočné máčanie v dezinfekčných roztokoch a iné drhnutie dlahy prosím nerobte. Postupujte podľa odporúčaní výrobcu.

S pozdravom,

Tím Profimed

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne