Prosíme ospravedlňte zdržanie expedície vašej zásielky. Z dôvodu inventúry hlavného skladu budú objednávky prijaté od 19. 1. do 23. 1. rozosielané až od 24. 1. Bez obmedzenia môžete v tomto období využiť služby našich predajní.

Detské zúbky

demineralizacia

Dobry den prajem, som mamkou skoro dvojronej dcerky, u ktorej som spozorovala na styroch prednych zubkoch biele pasiky smerujuce od dasienka dole a pod nimi svetohnede fliaciky. Pani zubarka odprucila Elmex gel, a nadalej pouzivat pastu tiez Elmex. Moja otazka znie, nemoze ten gel dcerke uskodit kedze este nevie poriadne vyplachovat ustnu duinu po umyvani zubkov? Aj ked to trenujeme stane sa, ze vodu prehltne. Este sa chcem opytat ci existuje nieco ine, prirodnejse co by jej moho pomoct? Alebo ako jej pomoct, co este okrem umyvania a pouzivania gelu mozem urobit aby som ten kaz zastavila. Srdcena vdaka za odpoved. Pozdracujem

A
Anna ‒ 03. 12. 2021
Detské zúbky Zubný kaz
Zdieľať na

Dobrý deň,

bohužiaľ Vaša dcéra má rozsiahle demineralizácie. O detské zúbky sa musíte starostlivo starať. Najmenej 2x denne je riadne a dostatočne vyčistiť a pokiaľ ste dcéru dlho dojčili alebo snáď stále dojčíte, potom zuby utrieť aj po dojčení. Kaz bez ošetrenia bude časom postupovať a aplikáciou Elmex gélu postup len ľahko oddialite. Za zváženie stojí možnosť zúbky včas opraviť, radšej ako časom vytrhnúť. Čo hovorí Vaša lekárka na túto možnosť? Prípadne sa čo najskôr obráťte na iného stomatológa.

Elmex gelée je vhodný až od šiestich rokov.

S pozdravom,

Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Iveta Bulínová
odborná konzultácia kozmetiky
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne