Bolesť zubov

Citlivosť zuba alebo okolia po ťahaní nervov

Dobrý deň prajem, pomaly to budú 3 týždne, co mi moja pani Dr ťahala nervy zo zuba, niekedy je to citlivé akoby na poklepanie a na dotyk, inokedy vôbec. Vľavo dolu mi ostala iba jedna stolička, z ktorej mi práve boli ťahané nervy. Môže to byť takto ešte citlivé? Mám tam dočasnú vložku. Ďakujem veľmi pekne.

N
Nika ‒ 17. 07. 2022
Bolesť zubov
Zdieľať na

Dobrý deň,

Vašu situáciu je veľmi ťažké hodnotiť na diaľku a bez RTG vyšetrenia. Zub s ošetrenými koreňovými kanálikmi už nebolí. Teoreticky ale ani toto nemožno vylúčiť. Systém koreňových kanálikov nie je vždy taký jednoduchý, ako sa obvykle znázorňuje na obrázkoch. Často sú prítomné rôzne odbočky alebo nadpočetné kanáliky.

Môže sa teda stať aj to, že je v stoličke nadpočetný kanálik a napriek štandardnému endodontickému ošetreniu môže spôsobovať citlivosť na studené, kým sa aj tento kanálik nenájde a neošetrí. Príčin možných komplikácií endodontickej liečby je celý rad a niekedy nie je jednoduché príčinu odhaliť. Všeobecne platí, že by mali byť dobre a definitívne ošetrené vždy všetky prítomné kanáliky v koreni alebo koreňoch zuba.

S pozdravom,

Tím Profimed

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne