Doprava zadarmo u objednávok nad 20 EUR.

Ústne sprchy

Aký veľký tlak vyvine irigátor WP 100

Dobrý deň,

uvažujem o kúpe vodného irigátora, ale nie som si istá, či vyvinie dodatočný tlak na vyčistenie zubov. Myslím si, že v kohútiku je väčší prúd. Ako to teda je z tlakom vody vo WP100?

Ďakujem.

Zdieľať na

Dobrý deň,

čo sa týka tlaku vody vo vodovodnom kohútiku, ide o zložitejšiu problematiku, pretože nikde sa neudáva absolútny tlak, ktorý musí byť v potrubí merateľný, ale jeho spodná hranica, ktorú musí tlak mať. Tento tlak sa navyše líši od typu budovy. Všeobecne sa dá povedať, že najnižší tlak vodovodu v mieste prípojky by mal byť podľa normy 1,5 barov a najvyšší tlak môže byť až 6 barov, čo ale nikdy nemá, pretože 6 barov je opäť norma iba na rozvodové potrubia.

Výsledný tlak vo vodovode je teda v tomto rozpätí (1,5 - 6 bar), ale je kolísavý, pretože je ovplyvnený aktuálnym odberom a stratami tlaku, s ktorými sa počíta. Všeobecne som sa v diskusiách dočítal, že štandardom je tlak 2 - 5 barov, ktorý ale opäť kolíše podľa aktuálneho odberu.

Ak teda WP100 vyvinie tlak vody v rozpätí 0,69 - 6,85 barov, je zrejmé, že vyvinie vyšší tlak, ktorý je stabilný, účinný a nevyhnutný na účinnú irigáciu.

S pozdravom

Tomáš Kupka

Brand Manager

Tím Profimed

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Iveta Bulínová
odborná konzultácia kozmetiky
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne