Doprava zadarmo u objednávok nad 20 EUR.

Paradentóza

Aké prípravky používať na porušenú sklovinu, citlivé zuby a paradentózu?

Dobrý deň,

mám porušenú, veľmi slabú sklovinu na predných zuboch. Moje zuby sú citlivé a je to nepríjemné. Tiež sa mi rýchlo zafarbujú a nie sú potom biele. Mám aj paradentózu. Existujú napríklad nejaké gély? Môžete mi niečo odporučiť?

Ďakujem, Holová

Dobrý deň, samozrejme, sklovinu vašich zubov by bolo lepšie vidieť, aby sa mohol presne definovať typ poškodenia, ale predpokladám, že pravdepodobne ide o poškodenie abráziou, prípadne kyslou eróziou. Tomu by nasvedčovala ako vysoká citlivosť, tak aj rýchle zafarbovanie poškodenej a nekompaktnej skloviny. Bohužiaľ, strata skloviny sa už plnohodnotne nahradiť nedá. V lekárni si môžete kúpiť napr. prípravok Elmex Gelee na zníženie citlivosti, remineralizáciu a stavy spojené so zvýšeným obrusovaním zubnej skloviny.

Z našich produktov by som vám odporučil prípravky na remineralizáciu, napr. zubný krém Swissdent Crystal alebo zubnú pastu BioRepair Plus Sensitivity, event. ústny výplach BioRepair. Všeobecne na zníženie citlivosti sú určené dentálne produkty "sensitive", krátkodobo možno na zníženie citlivosti odporučiť produkty s KNO3 /dusičnanom draselným/. Samozrejmosťou je používanie šetrných zubných kefiek, ale nie extrémne mäkkých, ktoré nečistia. Obmedzte príjem sladkých a kyslých nápojov a jedál.

Na paradentózu vám odporúčam použiť produkty radu GUM Paroex, pastu, ústny výplach a sprej.

S pozdravem,

Petr Hnízdil

produktový specialista Profimed s.r.o.

Ječná 2, 120 00 Praha 2

tel.: +420 722 644 251

e-mail: petr.hnizdil@profimed.cz

Tím Profimed

Potrebujete poradiť?

Napíšte našim odborníkom
Lucie Pospíšilíková, DiS.
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
MUDr. Alena Krugová
odborná konzultácia dentálnej starostlivosti
Iveta Bulínová
odborná konzultácia kozmetiky
Dostupnosť v predajniach
Kliknutím na predajňu zistíte adresu a otváraciu dobu
Adresa
Telefón
Email
Google Maps Detail predajne